Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/mainitpl/domains/nu-gen.pl/public_html/wp-content/themes/newsphere/functions.php on line 73 Odbudowa maszyn budowlanych – dlaczego warto? Na czym polega odbudowa maszyn budowlanych? - NU-GEN.PL
wt.. maj 21st, 2024

NU-GEN.PL

Nowa Generacja

Odbudowa maszyn budowlanych – dlaczego warto? Na czym polega odbudowa maszyn budowlanych?

3 min read
zdjęcie1-min

Maszyna budowlana jest bardzo złożonym układem mechanicznym, oprócz wymiany części komputerowych i hydraulicznych wymaga regularnego sprawdzania i regeneracji wykonywanych przez specjalistów. Dlatego też, każdy właściciel maszyny powinien mieć doświadczoną firmę, która się tym zajmuje. Odbudowanie maszyny budowlanej jest czasochłonne i pracochłonne. Jednakże, oznacza to również otrzymanie maszyny budowlanej w dobrym stanie i z pełnym zaopatrzeniem, która odpowiada standardom technicznym oraz specyfikacji producenta. Maszyna budowlana po odbudowie zyskuje drugie życie.

Odbudowa maszyn budowlanych dla kogo? 

Niezależnie od tego czy jest się przedsiębiorcą, który zakłada działalność w branży budowlanej, silnikowej czy drogowej, czy jest to własny biznes czy też jest się pracownikiem firm budowlanych, drogowych mających do czynienia z maszynami – warto, żeby posiadać wiedzę o dbaniu o maszyny budowlane. To pracownicy czy właściciele jako ich użytkownicy odbierają wiele korzyści z posiadania takiej maszyny. Mówiąc konkretnie – czy to jest własna firma budowlana, czy np. praca na budowie trakcyjnej – liczymy na to, że profesjonaliści dbający o używany sprzęt zadbają o jego dalszą eksploatację tak, żeby używane maszyny służyły przez długi czas bez większych problemów.

zdjęcie2-min

Odbudowa maszyny jako główne zadanie mechaniczne. 

Odbudowanie maszyny to proces, w którym następuje naprawa urządzenia budowlanego do stanu pierwotnego. Należy wziąć pod uwagę fakt, że mechanicy różnie określają termin „odbudowa”, który może oznaczać wymianę większości części lub tylko wymianę uszkodzonej części.

Najczęstsze rodzaje uszkodzeń, które powodują odmowy dalszej eksploatacji maszyny budowlanej to: zniszczenia mechaniczne, przebicia hydrauliki oraz usunięcia oleju z poziomu skraplania. Istnieje kilka sposobów naprawy tego typu uszkodzeń – pierwszy jest swoistym „remakem”, gdzie mechanicy muszą wymienić każdy element uszkodzonej części i naprawić powstałe urazy. Drugim sposobem może być pralnia lub regeneracja uszkodzonego elementu. W trakcie tego procesu mechanicy mają do dyspozycji specjalistyczne, profesjonalne urządzenia, które pozwalają uwolnić od zniszczeń nawet najbardziej spawane lub spękane elementy, pozwalając na odbudowanie ich do stanu pierwotnego. Ostatnim etapem jest odpowiednie przetrawienie i czyszczenie maszyny budowlanej.

Czas naprawy zależny jest od rodzaju uszkodzenia oraz możliwości służb serwisowych, które mają do dyspozycji najnowocześniejsze urządzenia i narzędzia. Czas ten może wahać się od kilku do nawet kilkunastu dni w zależności od rodzaju uszkodzenia i czasu spędzonego na przygotowaniach do naprawy maszyn budowlanych.

mobilny1

Odbudowa maszyn budowlanych – jakie są korzyści?  Naprawa maszyn, wymiana części zamiennych 

Odbudowa maszyn budowlanych daje przede wszystkim korzyść finansową, ale i możliwość ponownego użytkowania maszyny. Istotna kwestia jest także to, że cena za odbudowanie może być korzystniejsza niż w przypadku gotowej nowej maszyny. Odbudowa maszyny budowlanej przebiega w sposób pokrewny dla każdego modelu maszyny budowlanej – metody odbudowy stosowane np. podczas odbudowy CAT, Volvo, JCB czy Catepillar są bardzo do siebie podobne. Na początku w warsztacie odbywają się badania uszkodzonej maszyny, sprawdzenie i lokalizowanie miejsc ubytków oraz poważnych awarii. Dzięki temu kolejny etap odbudowy znacznie jest przyśpieszony i ułatwiony, gdyż wiadomo co trzeba zrobić. Oczywiście dodatkowe rzeczy mogą wyjść w trakcie odbudowy, gdyż nie wszystko widoczne jest gołym okiem. Po dokonaniu wszelkich pomiarów maszyna jest rozebrana na poszczególne części. Wszystkie rozdzielacze, silniki i pompy są regenerowane lub gdy ich uszkodzenia okazują się zbyt duże – wymieniane na nowe używając oryginalnych części zamiennych.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://hydroserwishs.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *